Web Tasarımı ve Kodlama DGS

Web Tasarımı ve Kodlama DGS

Üniversitelerin 2 senelik Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden DGS ile geçiş yapabilecekleri bölümleri bu yazımızda listeledik.

Web Tasarımı ve Kodlama bölümünü bitirmiş olan mezun olanlar DGS yani dikey geçiş sınavı ile üniversitelerin 4 yıllık bölümlerine geçiş yapabilecekler.

DGS ile Hangi Bölümlere Geçiş Yapılabilir?

Web Tasarım ve Kodlama okuyan veya bitirmiş mezun olan öğrenciler, üniversitelerin 4 yıllık aşağıdaki bölümlerine geçiş yapabilirler;

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Bilgisayar Bilimleri
  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
  • Grafik Tasarım
  • Grafik Tasarımı

Dikey Geçiş Yapmak İçin Kaç Puan Gerekiyor?

Web Tasarım ve Kodlama bölümünden dikey geçiş sınavı yani DGS ile yukarıdaki bölümlere giriş yapmak için aşağıdaki puan türlerinde yüksek almalısınız.

Bilgisayar Bilimleri –> Sayısal, SAY Puan Türü
Bilgisayar Mühendisliği –> Sayısal, SAY Puan Türü
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği –> Sayısal, SAY Puan Türü
Grafik Tasarım –> Eşit Ağırlık, EA Puan Türü
Grafik Tasarımı –> Eşit Ağırlık, EA Puan Türü

Web Tasarımı ve Kodlama Nereden Öğrenilir?

Web Tasarım öğrenmek için üniversiteye gitmenize hiç gerek yok. İnternet üzerinde çok fazla İngilizce ve Türkçe kaynak bulunmakta. En iyi öğrenebileceğiniz yer YouTube. Youtube üzerinde bir çok kanalın bir çok ücretsiz eğitimi bulunmaktadır.

Web Tasarımı Yaparken Hangi Programlama Dilleri Kullanılır?

Web Tasarım çatı dili diyebileceğimiz programlama dili HTML’dir. HTML basit bir internet sitesini kurabilir ve yayınlayabilirsiniz. Biraz daha kaliteli tasarımlar yapmak isterseniz buna ek olarak CSS öğrenebilirsiniz. CSS tasarım dilidir, HTML ile beraber kullanılır. Tek başına bir değeri yoktur.

Bu ikisini öğrendikten sonra Dinamik, Yönetim Panelli Web Siteleri yapmak istiyorsanız PHP öğrenmeye başlamalısınız.

Size ilk başta bunlar zor gelebilir ancak bir de bunlara ek olarak MySQL öğrenirseniz Bu öğrendiğiniz dillerle, Facebook, Instagram ve YouTube gibi siteler yapabilirsiniz.

En önemlisi programlama dilinin mantığını öğrenmektir. Eğer ezbere bir şeyler yapmaya çalışırsanız başarısız olabilirsiniz.

Yakın zamanda Yazılım Works olarak YouTube kanalımızda Web Tasarım ve Kodlama Programlama ile alakalı ücretsiz eğitimler hazırlayacağız.

Web Sitesi yaptırmak veya teklif almak isterseniz bize iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , , ,