Web Sitesi Fiyatları 2020

Web Sitesi Fiyatları 2020

Sizlere işlerinizi internete taşımanız Web Sitesi Fiyatları 2020 adlı yazımızı hazırladık.

Web Sitesi Fiyatları 2020 maliyet açısından incelediğimizde, Domain, Hosting, SSL, Editör Giderleri ve Şirket Giderlerine göre değişmekte ve bu nedenle internet üzerinde 250TL’den başlayarak ucu belli olmayan rakamlara kadar giden bir ücret listesi görmektesiniz. Tabii ki bu işlerden anlamadığınızda bu fiyatların neye göre değiştiğini kestirmek zor olacaktır.

 

Bu giderleri tek tek incelediğimizde;

-Domain: Ortalama 90-100TL civarında,

-Hosting: Site trafiğine bağlı olmakla beraber normal bir firma sitesi için ortalama 150-200TL civarında,

-SSL: 3 Aylık takibini yaptığınızda ücretsiz olan sürümleri de mevcut ancak ben uğraşamam derseniz yıllık ortalama 80-100TL civarında,

-Editör Giderleri: Sitemin yazılarını ben yazarım derseniz ücretsiz ancak SEO uyumlu, linkleri hazır ve özgün yazılar içerikler isterseniz. Makale başına ortalama 10TL civarındadır.

-Şirket Giderleri: Web Sitesi yapan web tasarım ajansı hazırladığı bu web tasarım işinden ortalama %20-40 kar etse ve %18 +KDV olsa;

Bu giderleri topladığımızda;

*Minimum fiyatlar seçilerek hesaplanmıştır.

Domain 90TL + Hosting 150TL + SSL 80TL + 10 Makale 100TL = 420TL

%20 Kâr ile: 504TL

%18 KDV ile birlikte: 594TL 

Genel olarak baktığımızda çıkan bu 594TL’lik fiyatı internet üzerinde 499TL – 599TL gibi çoğunlukta olarak görebilirsiniz. İnternet üzerinde şu anda bu kadar detaylı bir şekilde web tasarım fiyat listesini açıklayan bir web tasarım ajansı firma Yazılım Works‘ten başka yok ya da biz bulamadık.

Bu fiyatları bu şekilde açıklamamızın sebebi, diğer firmalar gibi sizi korkutarak kandırmak istemiyoruz. “O düşük fiyatlardan alırsın ama ilgilenmezler” gibi laflar her yerden duyarsınız araştırmaya başladığınızda.

Bu açıkladığımız fiyatın aşağı ya da çok yukarı çıkmasının sebepleri vardır.

En Ucuz Web Sitesi Fiyatları

Mesela internette reklamını gördüğüm bir firmada en ucuz web sitesi yanlış hatırlamıyorsam 249TL civarıydı. Tamamen hazır tasarımı alıp sizin siteniz haline getiriyorlar, paketin içerisinde SSL olmuyor, makale olmuyor, Domain ya da Hosting olmadığı da oluyor.

Biz bunu yanlış görmüyoruz! Bizce o fiyatın verilmesi bir satış politikasıdır. İyi bir ekibi vardır firmanın çok düşük kâr marjı ile çok fazla site yapıp ayda 4 site yapıp yüksek fiyat çeken firmalardan daha fazla kazanıp daha iyi iş yapıyor olabilir. Ayrıca söylenenin aksine hazır tasarım ve yazılımın kullanmanızın hiç bir zararı yok. Hatta faydaları mevcut.

-Daha güvenli

-Daha hızlı

-Daha çok güncelleme alıyor

Zaten şunu düşündüğünüz de anlamış olacaksınız.

Themeforest diye bir tema satışı yapan sitede en çok satan “Avada” hazır temasını aldığınızda ve bunu sitenize kurduğunuzda onların mantığına göre bunu 59$ verip alan 600.000 üzeri web sitesi sahibiyle aynı kopya içeriğine sahip olup siteniz az gözükecek.

web sitesi fiyatları 2020

web sitesi fiyatları 2020

Böyle bir düşünce hiç olabilir mi?

Dünyanın en çok satılan hazır temasını kullanan web siteleri, içeriğine göre, sitelerinin ziyaretçilerine ne anlattığına göre ve güncellik seviyesine göre sayfası hızlı mı yavaş mı ya da kullanılan fotoğraflar kalitesiz ya da çok büyük boyutta mı gibi faktörlerle Google üzerinde sıralama alıyorlar. Aynı temayı kullanıyor diye hepsi birden çöp site haline gelmiyor.

En Pahalı Web Sitesi Fiyatları

Pahalı firmalara laf ettik ancak pahalı olmalarının bir sebebi var.

Görüşmeleriniz güzel güzel toplantı odalarında ya da sizin istediğiniz yerde olur, şirketlerinin giderleri çok yüksektir haliyle bunu fiyatlarına yansıtırlar. Ödülleri olabilir, tanınmış olabilirler. Ve gerçekten baştan sona inanılmaz kaliteli ve profesyonel bir ekiple çalışırsınız. Size özel tema yaparlar, size özel yazılım yaparlar.

Yukarıda hazır web sitelerinin avantajlarından bahsettik ancak özel yazılım ve tasarımlarında avantajlarından bahsetmemiz gerekir.

-Tam olarak istediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz.

-Çok uğraştırıcı bir yazılımı yaptırabilirsiniz.

WordPress gibi hazır yazılımlarda her özellik var ancak bu işten anlamayanlar için kafa karıştırıcı olabilir.

Hangi Web Tasarım Paketini Seçmeliyim?

Herkes söyler;Bütçenize göre web sitesi mevcut“. Ancak en önemlisi ne istediğinizi bilmelisiniz!

Firmanızın sitesi mi, projenizin sitesi mi, e-ticaret mi, ya da nakliye kamyonlarınızın nerede olduğunu otomatik çeken bunu bütün şöförlerle paylaşıp bütün çalışanlarınıza gösteren ve rotalarını web sayfası üzerinden kontrol edebileceğiniz bir site mi ?

Siz siz olun çok ucuz diye az önce son söylediğim sistemi 249TL’ye yaptırmayın çünkü bu sistem neredeyse 1 ay sürer ve kaç kişi çalışır. Ortalama 1000$ dolardan aylık 3-4 kişi çalıştırmanın yükünü üstlenmeniz gerekebilir.

Ya da yine siz siz olun firmanızın tanıtım web sitesini, nakliyeciyseniz, çilingirseniz, tamirci iseniz ürün satacaksanız, oto tamircisiyseniz gidipte yazının başında bahsettiğim güzel güzel toplantı salonları için paranızı boşuna harcamayın.

Yazılım Works Web Tasarım Ajansı Hangisini Yapıyor?

Biz bu bahsettiğimiz sistemlerin çoğunu yapıyoruz, bir sayı söyleyecek olursak doğrusu %80-90 firmanız tanıtım siteleri, e-ticaret siteleri iş yükümüzün çoğunu oluşturmakta. Merak etmeyin iletişim bilgilerimizden bize ulaşıp randevu alıp ofisimize gelebilirsiniz. Önemli olan fiyat/performans dengesini oluşturup sizin de bizimde mutlu olabileceğimiz şekilde işimizi sonlandırmak. Son olarak bu yazımızı sonuna kadar okuyup bizi tercih etmeye karar vermiş müşterilerimiz için o anda hangi kampanya dahilindeki fiyatı görürseniz görün bir %10’luk indirim vermek isteriz, telefonda belirtirseniz seviniriz.

İletişim

Telefon: 0537 886 54 10

E-Mail: info@yazilimworks.com

Adres: Nuh kuyusu cad. No:21/6 Üsküdar İstanbul

Yazılım Works Web Tasarım Ajansı

Etiketler: , , , , , , ,